Η πρώτη μέρα του κυπριακού πρωταθλήματος

Εντυπωσιακή ήταν η κυπελλούχος Ομόνοια στην πρώτη αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος, αφού επικράτησε 5-0 της νεοφώτιστης Αγίας Νάπας στο κεκλεισμένων των θυρών ΓΣΠ.

Τα τέρματα της ομάδας του Νεόφυτου Λάρκου σημείωσαν οι Φαμπέτα (49΄, αυτογκόλ), Λεάντρο (58΄), Χριστοφή (60΄), Αβραάμ (62΄) και Φρέντι (84΄, πέναλτι).
Η ΑΕΚ νίκησε με 1-0 την Αλκή με γκολ του Μυτίδη στο 39’ στο ντέρμπι της Λάρνακας, με τους γηπεδούχους να αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο από το 73ο λεπτό λόγω αποβολής του Άσπας, ενώ για τους φιλοξενούμενους αποβλήθηκε ο Ζιλέτ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Χαλάει ο καιρός με πτώση θερμοκρασίας μέχρι το Σάββατο
Champions League: Η καρδιά της Ρεάλ Μαδρίτης δε λυγίζει - Επική πρόκριση στον τελικό!
Euroleague: Σπουδαίο "διπλό" και πρόκριση του Ολυμπιακού στο Final Four
ΑΕΚ: Απέκτησε την Σακραντζίγια