Κέρκυρα-Ατρόμητος 1-1 (Κ17)

Δραματικό φινάλε επεφύλασσαν οι Νέοι Κ17 της Κέρκυρας και του Ατρόμητου.

Οι «Φαίακες» προηγήθηκαν με το Γαρδικιώτη στο 41’. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, αλλά όταν στο 88’ έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπαμίχα, η νίκη έδειχνε να πηγαίνει προς την Κέρκυρα. Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, όμως, ο Καλής, που είχε περάσει ως αλλαγή λίγα λεπτά νωρίτερα, κατάφερε να φτάσει στο γκολ και να ισοφαρίσει για τον Ατρόμητο στο τελικό 1-1.

Κέρκυρα: Ντάικος, Τόμπρος, Ρομαντζάς, Νίκας, Μεντής, Νάος, Γαρδικιώτης, Κουρής, Γρηγοράκης (62’ Μπάνος), Μπαμίογλου (75’ Αλμύρας), Χανδρινός (78’ Ρίκος).

Ατρόμητος: Κόκκαλης, Πέττας, Μαρκάκης (83’ Καλής), Μπαμίχας, Αναστασίου, Νικολακόπουλος (73’ Ζήνωνος), Χαμοσφακίδης (58’ Κοβάτσης), Μπουρδούβαλης (46’ Λιαγκόζης), Μαθιόπουλος (46’ Καράς), Βασιλείου, Παπαδόπουλος.

Πάσχα γεμάτο μπάλα με ντέρμπι Λίβερπουλ – Τότεναμ και Ρόμα - Γιουβέντους
Στο κλειστό των Άνω Λιοσίων το φάιναλ φορ της Elite League
Ο Τζο Μπαίντεν θα τιμήσει την Κέιτι Λεντέκι με το Προεδρικό Μετάλλιο της Ελευθερίας