Παναρκαδικός-Πόρος 2-0

Σπουδαία νίκη με 2-0 πέτυχε ο Παναρκαδικός εναντίον του Πόρου, αλλά παραμένει ουραγός.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τα δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και έθεσαν τις βάσεις για την νίκη-ανάσα. Συγκεκριμένα, ο Τζιανής άνοιξε το σκορ στο 15’, ενώ ο Σωπιάδης πέτυχε το 2-0 στο 35ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο, τέσσερις επιθετικές προσπάθειες των δύο ομάδων κατέληξαν στο δοκάρι. Ο Δήμος και ο Δημητρέλης δεν μπόρεσαν να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη του Παναρκαδικού, ενώ ο Χατζόπουλος και ο Ξύδης αποδείχθηκαν μοιραίοι για τον Πόρο.

Πλέον, οι γηπεδούχοι μείωσαν την βαθμολογική διαφορά από τις θέσεις σωτηρίας στους δώδεκα βαθμούς. Από την άλλη, ο Πόρος έμεινε στο 32 βαθμούς, αφού έχασε ευκαιρία να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη.

Παναρκαδικός: Γεωργακόπουλος, Μπούτας, Τσιόγκας (62’ Δημητρέλης), Κωστάκης, Καλογιαννίδης, Κοσκολός, Δήμος (88’ Κουλόπουλος), Πετρόπουλος, Τζιανής (78’ Μπακογιαννάκης), Λαγός, Σωπιάδης.

Πόρος: Γιουργούσης, Δήμας, Γιάννης, Μέλλος, Καπετάν Κωνσταντής, Κιοσσές, Σταύρου, Σοφός, Νεόφυτος, Χατζόπουλος, Στάσης (60’ Ξύδης).

Ο... αγαπημένος της ΑΕΚ στο στόχαστρο της Μακάμπι του Δώνη (photos)
ΠΑΟΚ: Οι ευχές στον Σβαμπ
Live Chat Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα 0-2
Premier League: Με «δράστη» τον Μπάμφορντ η Λίντς «σκότωσε» την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (videos)

Γελάει ο κόσμος με τον Ερντογάν: Δείτε τι έταξε στους Τούρκους

Βίκυ Καγιά: Αγνώριστη το 1997 σε διαφήμιση της αγαπημένης σου γκοφρέτας

Άγριες μέλισσες: "Βόμβα" - Δούκας και Μυρσίνη χωρίζουν

Αστρονόμος κάνει με κάμερα ζουμ στη σελήνη και παθαίνει σοκ... Δείτε τι κατέγραψε (video)