Καστοριά – Σβορώνος 2-0

Θετικό ήταν το ντεμπούτο του Πασχάλη Δημητρίου στον πάγκο της Καστοριάς, καθώς συνοδεύτηκε με νίκη με 2-0 επί του Σβορώνου.

Οι «γουναράδες» είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και έχασαν πλήθος ευκαιριών, αλλά χρειάστηκαν δύο λάθη της άμυνας του Σβορώνου για να σημειωθούν τα γκολ. Στο 25’ ο Αλεξανδρίδης άνοιξε το σκορ, ενώ ο Τσαμτσάκης σφράγισε τη νίκη της Καστοριάς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Δημητριάδης, Γκούρλιας, Ντάντσης, Παναγιωτίδης, Αναγνωστόπουλος, Σαββαΐδης, Τσαμτσάκης, Αλεξανδρίδης (90’+1 Σίμος), Πετρόπουλος (72’ Μπαμπάνης), Τζιώτζης, Μαντζάνας (86’ Στασινόπουλος)

ΣΒΟΡΩΝΟΣ: Σαρρής, Βαρβαρέσος, Τριανταφύλλου, Κολαξίδης, Σκέντος, Κεσίδης, Παπαδόπουλος, Μαργαρίτης (67’ Τάσος), Ζαπουνίδης (86’ Ζωγλίκας), Ραπτόπουλος, Μυστακίδης

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!