Nίκη Πολυγ. - Καλλικράτεια 0-4

«Εβρεξε» γκολ στον Πολύγυρο, απ’ όπου η Νέα Καλλικράτεια πέρασε νικηφόρα, φιλοδωρώντας την τοπική Νίκη με 4 γκολ.

Στο 11ο λεπτό ο Κάτσογλου με εύστοχο χτύπημα πέναλτι άνοιξε το σκορ, ενώ τρία λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Χατζηστεργίου με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-2. Στο 79ο λεπτό ο ίδιος παίκτης έγραψε με πλασέ το 0-3, ενώ το τελικό 0-4 διαμόρφωσε πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα (85΄) ο Χρυσογονίδης με κοντινό πλασέ.

ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ:  Καριμάλης, Μπίκας (46' Τσιντογιάννης), Κωνσταντάρας, Καραγκιοζίδης, Στόϊκος, Μηνάς, Φλέσσας, Σαμαράς (88' Στρόλιος), Ιατρού, Ψευτογιώργος, Πανισκάκης.

Π.Ο.Ν. ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ: Καλογεράκης, Πανανός (69' Χρυσογονίδης), Καράγαλης, Κατσόγλου, Κάρτας, Τσίνγκας, Σταυρίδης, Χαμπίδης,  Χατζηστεργίου, Γεροθανάσης (72' Ατματζίδης), Τσαγκουρίδης (80' Μπακρατσάς).

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (03/05) - Με Φενέρμπαχτσε - Μονακό για την Euroleague
Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League