Ερμής Ζωνιανών-ΑΕ Κατσαμπά 0-2

Στη Δ’ Εθνική επέστρεψε η ΑΕ Κατσαμπά, ύστερα από επτά χρόνια, μετά τη νίκη της με 2-0 στα Ζωνιανά επί του Ερμή.

Οι πρωταθλητές Ηρακλείου μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, μέχρι το 39’ ο Αργέντης να πλασάρει εύστοχα για το 0-1. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, αλλά δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν, ενώ στο 80’ ο Ζανελάρης διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ: Κερεντζής, Β. Παπαδάκης, Τ. Κλίνης, Μαργκίνι (70’ Β. Κλίνης), Μ.Σ. Σφακιανάκης, Μ. Δ. Σφακιανάκης, Κουντούρης, Μουλίτσας, Ράντα, Βλιζνάκης, Τσικολιδάκης

ΑΕ ΚΑΤΣΑΜΠΑ: Πομώνης, Αποστολάκης, Ψαλιδάκης, Ζουρλαντώνης, Πολεμαρχάκης (46’ Ευαγγελόπουλος), Παπαδομιχελάκης, Αργέντης, Πατεράκης (75’ Ζουμής), Χρηστάκης, Ζανελάρης (87’ Βιλανάκης), Καραφωτιάς

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα