Κρουσσώνα-Ζαρός 1-3

Μεγάλο «διπλό» πήρε ο Ζαρός στην έδρα του ΠΑΟ Κρουσσώνα με 3-1, όμως δεν μπόρεσαν οι φιλοξενούμενοι να το χαρούν, αφού ο Πατούχας νίκησε τον Ατσαλένιο και βρίσκεται από πάνω τους στη βαθμολογία.

Ο Ζαρός έδειξε ότι ήθελε περισσότερο τη νίκη, έπαιξε με πάθος ενώ ο ΠΑΟΚ προέβαλλε σθεναρή αντίσταση, λόγω των πολλών απουσιών. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά.

Στο 26’ έγινε το 0-1, όταν μετά από σέντρα του Καλαφάτη και κεφαλιά του Κουρουθιανάκη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Σταυρακάκης κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Σουλτάτος, ισοφαρίζοντας 1-1.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50’, ο Πλύγκος έκανε το 1-2 και στο 54’ ο Γ.Κλαπάκης το 1-3.

ΠΑΟΚ: Γιαννακουδάκης, Κάββαλος, Σαριδάκης (70’ Βατσινάς), Κουράκης Ν.Ι., Οικονόμου, Κομπογεννητάκης, Σταυρακάκης, Κουράκης Ν.Μ., Μακατουνάκης, Μπέρκης, Σουλτάτος (60’ Λυκούδης).

ΖΑΡΟΣ: Ζαχαριουδάκης, Καλαφάτης (75’ Καλεμάκης), Προβιδάκης, Λουλιάδης, Αναγνωστάκης, Μανιαδάκης, Τσαϊνης (60’ Αλεξάκης), Κουρουθιανάκης, Κλαπάκης Β., Ανδριαδάκης (46’ Πλύγκος), Κλαπάκης Γ.

Νιγηρία: Νέος ομοσπονδιακός προπονητής ο Φίνιντι Τζορτζ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)
Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup