Μετέωρα-ΠΑΟ Κρύας 1-1

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχτηκαν τα Μετέωρα με τον ΠΑΟ Κρύας, σε ένα αρκετά καλό παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι άλλαξαν νωρίς τα πλάνα τους, λόγω του τραυματισμού του Παπαγεωργόπουλου στο 17’, ωστόσο έχασαν κάποιες ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Τα Μετέωρα προηγήθηκαν τελικά στο 55’ όταν ο Χ. Αυγέρος έβγαλε σέντρα και ο Γραβάνης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Ωστόσο, στο 81’ ο ΠΑΟ Κρύας έφτασε στην ισοφάριση 1-1, με κεφαλιά του Μπάγια. Στο 86’ οι πρωταθλητές Ηπείρου έμειναν με δέκα παίκτες, καθώς ο Κολιός αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη. Στο 90’ ο Γραβάνης είχε κεφαλιά στο δοκάρι για τα Μετέωρα, ενώ ο Σκρέκας αποβλήθηκε με δεύτερη κάρτα στις καθυστερήσεις.

ΜΕΤΕΩΡΑ: Μπόμπολας, Τσίκαρης, Σκρέκας, Γκόβαρης, Κωστής, Νταλούκας, Π. Αυγέρος, Παπαγεωργόπουλος (24’ Χ. Αυγέρος), Ράππας, Κουβελάς (87’ Τσιαντούλας), Γραβάνης.

ΠΑΟ ΚΡΥΑΣ: Βάσιος, Ευαγγελίδης, Δουβλής (69’ Ζαργάνης), Θάνος, Π. Λαδιάς, Γκόλιας, Κολιός, Δήμος (77’ Πάτρας), Μπάγιας (84’ Ντίνος), Σ. Λαδιάς, Διονάτος.

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)