Μικρασιατική-Τριγλία Ραφήνας 0-5

Σαν… τυφώνας πέρασε από τη Χίο η Τριγλία Ραφήνας, η οποία επιβλήθηκε 5-0 της Μικρασιατικής και παρέμεινε πάνω από τη γραμμή του υποβιβασμού.

Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν δοκάρι στο πρώτο λεπτό, καθώς ο Τσέπας έκανε το σουτ αμέσως μετά τη σέντρα του αγώνα και η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι. Στο 8’ ο Λεμονής έκανε το 1-0, ενώ στο 17’ ο Αρναρέλλης με πέναλτι έγραψε το 2-0. Στο 25’ ο Ράμο πέτυχε το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τριγλία σημείωσε άλλα δύο γκολ, καθώς στο 64’ ο Λεμονής έκανε το 4-0, ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 73’ ο Αρναρέλλης.

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Παλαιολόγος Δ. (71’ Πασβάντης), Αφένδης (57’ Λαγκανάς), Χατζηλάμπρου, Γλύκας (63’ Σκανδάλης), Κουτελάκης, Σφήκας, Αναστασίου, Χανδράς, Κεπούτα, Φαφαλιός, Μοσχούρης

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Φιλιππόπουλος, Σταμπέλος, Τσάγκαρης, Ζανάκης (64’ Κονταρίνης), Τσέπας, Λεμονής, Ράμο (40’ Καλαμπόγιας), Σπαγής, Μάντζης, Ζέκιο (40’ Ξύδης), Αρναρέλλης