Επισκοπή-Ρεθυμνιακός 7-0

Παράσταση για έναν... ρόλο ήταν το σημερινό παιχνίδι ανάμεσα στην Επισκοπή και τον Ρεθυμνιακό, με τους γηπεδούχους να παραμένουν στο +2 από τον δεύτερο Ατσαλένιο.

Η Επισκοπή στην πρώτη της ευκαιρία άνοιξε το σκορ στο 10’, όταν ο Κοζανίδης έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή, ο Μακρυδάκης απέκρουσε ασταθώς και ο Γωνιωτάκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 17’ ήρθε το 2-0, όταν Ο Κατσαμάς έκανε την προσπάθεια και το σουτ από αριστερά έδιωξε ο Μακρυδάκης και εν συνεχεία ο Ταμάμης με πλασέ έστειλε την μπάλα στην κενή εστία. Στο 24’ ΟΙ γηπεδούχοι πέτυχαν και τρίτο γκολ και πάλι με τον Γωνιώτακη, ο οποίος αφού έπαιξε όμορφα το «1-2» με τον Αντιασβίλι με σουτ από το ύψος του πέναλτι «έγραψε» το 3-0.

Το τέταρτο γκολ της Επισκοπής ήρθε στο 39’ με τον Κοζανίδη να βγάζει την σέντρα, την κεφαλιά του Κεφαλούκου να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι και σε κενή εστία ο Γωνιωτάκης να φτάνει στο χατ τρικ, γράφοντας το 4-0.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48' ο Αντιασβίλι πέτυχε το 5-0 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου. Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ήρθαν δύο ακόμη γκολ από τον Βασίλη Γωνιωτάκη, αφού στο 82’ έγραψε το 6-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 84’ διαμορφώθηκε το τελικό 7-0 με λόμπα του ίδιου από 35 μέτρα.

Επισκοπή (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Κελαϊδής, Μαραθιανός, Κατσαμάς, Αργυράκης, Κεφαλούκος (46’ Σουμπασάκης), Μπαστάκης, Μουρτζανός, Γωνιωτάκης, Ταμάμης (35’ Μικρόπουλος), Κοζανίδης (46’ Χνάρης), Αντιασβίλι.

Ρεθυμνιακός (Γιώργος Μανωλακάκης): Μακρυδάκης (78’ Μαρινάκης), Σπανουδάκης Μ., Αντωνιάδης, Λαζαρίδης, Ψωμάς, Ξενάκης, Λαδιανός, Μπαλωμενάκης, Αλεξάκης (61’ Μπάρκας), Σπανουδάκης Α., Μαραγκουδάκης.

Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι