Ελπιδοφόρος-Μύκονος 3-1

Νίκη για την ιστορία του πέτυχε ο Ελπιδοφόρος, ο οποίος επικράτησε 3-1 της Μυκόνου, η οποία έχει ελάχιστες ελπίδες παραμονής πλέον.

Οι Νησιώτες ήταν αυτοί που άνοιξαν στο σκορ, όταν στο 28’ ο Καρατζάς με κεφαλιά έκανε το 0-1. Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Κορακάκη μέσα στην περιοχή στο 43’, αλλά ο διαιτητής Σωσώνης (Φθιώτιδας), έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ελπιδοφόρος ανέβασε στροφές και ισοφάρισε στο 57’ με σουτ του Παπαδόπουλου. Στο 61’ ο Βέρμπης έκανε το 2-1, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντούμος με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ: Τσούκας, Στασινός, Καραμπάς, Λίτσος, Λυμπέρης, Ευσταθίου, Κορακάκης, Καραμέρης (51’ Κακλαμάνος), Βέρμπης (80’ Στέλλας), Γκουτσούλας, Παπαδόπουλος (88’ Ντούμος)

ΜΥΚΟΝΟΣ: Μανταφούνης, Μπαλής, Αλεξανδρόπουλος, Καρατζάς (78’ Θεοδώρου), Κέκελης (68’ Ξένος), Κουκάς, Αργυρίου, Χίσα (82’ Κουτσούκος), Μουλάκης, Παπασταθόπουλος, Βαλαμούτης

Youth League: Πέρασε η Μίλαν και παίζει με Ολυμπιακό
Σερέλης: "Θέλουμε να κρατήσουμε την έδρα μας και να πάμε στο Βερολίνο"
Σπανούλης: "Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου"
Παναθηναϊκός AKTOR: “Καθάρισε” το Περιστέρι και “σφράγισε” την πρωτιά με το μυαλό στη Μακάμπι