Δόξα Δράμας-Κέρκυρα 4-3 (Κ20)

Βροχή από γκολ σημειώθηκαν στο τελευταίο παιχνίδι του φετινού πρωταθλήματος της Super League Κ20.

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα Κ20, καθώς στην αναμέτρηση της Δόξας Δράμας με την Κέρκυρα σημειώθηκαν συνολικά 7 γκολ, με τους «μαυραετούς» να επικρατούν με 4-3.

Ιδανικό ξεκίνημα έκανε η ομάδα της Δράμας, καθώς στο πρώτο 20λεπτο είχε το σκορ στο 4-0. Ο Αθανασιάδης στο 3' και ο Πεντεζίδης στο 9' έκαναν το 2-0, ενώ με δύο γκολ στο 16' και το 21' ο Χιντασέλι «έγραψε» το 4-0.

Ωστόσο, η Κέρκυρα αντέδρασε γρήγορα και στο 25' με τον Γεωργακόπουλο και τον Γαρδικιώτη στο 29' μείωσε σε 4-2, που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Ο Γαρδικιώτης στο 62' μείωσε ακόμη περισσότερο το σκορ για την Κέρκυρα, ωστόσο η ομάδα του Ιονίου δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι καλύτερο.

Άλλωστε, στα τελευταία λεπτά ήρθαν και δύο αποβολές για τους «Φαιακές». Στο 82' αποβλήθηκε ο Γεωργακόπουλος με απευθείας κόκκινη κάρτα και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε ο Κούδας με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Χαραλαμπίδης, Μ. Βασιλειάδης (50' Μ. Δημητριάδης), Μετοικίδης, Τσιμπλίδης (72' Λέκοβιτς), Α. Βασιλειάδης, Πεντεζίδης (54' Περσίδης), Σιάμπος, Στεργιανός-Μιχαηλίδης, Αθανασιάδης, Χιντασέλι, Κελεσίδης.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Ευθυμίου, Φωτεινός, Νίκας (46' Χυσένι), Μεντής, Κούδας, Κρητικός, Γαρδικιώτης, Σγουρός, Χανδρινός, Γεωργακόπουλος, Γρηγοράκης (46' Τόμπρος).