ΑΟ Εικοσιμίας-Αστέρας Αμαλιάδας 1-3

Νικηφόρα πέρασε από την Κεφαλονιά ο Αστέρας Αμαλιάδας, καθώς επικράτησε 3-1 της Εικοσιμίας.

Ο Φώτης Παναγόπουλος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 30’, με το 0-1 να διατηρείται ως το τέλος του ημιχρόνου. Στο 73’ ο Δούλος σημείωσε το 0-2, αλλά οι γηπεδούχοι «απάντησαν» άμεσα και στο επόμενο λεπτό μείωσαν σε 1-2 με τον Χρήστο Μιννέτο. Στο 80’ όμως ο Παναγόπουλος και πάλι διαμόρφωσε το τελικό 1-3. Στο 83’ ο Ζώντος του Αστέρα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ: Άννινος, Κουμαριώτης (46’ Γερασιμάτος),Κουλάκης Τζωρτζάτος, Ντουκάι, Στεφανάτος (85’ Φιοράτος), Μπούσι, Γ. Μινέτος,Κορσιάνος Α. (70’ Πολλάκης), Κορσιάνος Π., Μινέτος Χρ.

ΑΣΤΕΡΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Μπαρτζιώκας, Ζώντος, Τσαμπάλα,Ρούνης, Σιούλης, Παναγόπουλος Γ., Παρασκευόπουλος (12’ Νούλας), Δούλος, ΠαναγόπουλοςΦ., Γκρίλλας, Αρουτίδης (85’ Φερεκίδης).

Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague