Ρόδος-Αγία Παρασκευή 1-2

Ακόμη μια ζημιά έκανε η Αγία Παρασκευή, καθώς αν και αδιάφορη βαθμολογικά, νίκησε 2-1 στη Ρόδο την τοπική ομάδα και την έβαλε σε… μπελάδες.

Η «Σάντα» χτύπησε με δύο γκολ, ένα στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου, βάζοντας τα «ελάφια» σε σοβαρές περιπέτειες παραμονής. Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, ο Σιγούρης πέρασε τους Καντιμοίρη και Τόππο και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος, τα «ελάφια» πίεζαν για την ισοφάριση, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες. Στο 88’ ο Πελέκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ κατάφερε να σκοράρει, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Κι ενώ όλα έδειχναν πως η Ρόδος θα έπαιρνε τουλάχιστον τον βαθμό, στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Τζίτζης με ανάποδο ψαλίδι έκανε το 1-2, «παγώνοντας» τους Ροδίτες!

ΡΟΔΟΣ: Τόππος, Πατούχος (84’ Διακοβασιλείου), Καταπόδης, Δανάς, Παπαδόπουλος (76’ Καρπαθάκης), Καντιμοίρης, Φράγκος, Ορφανίδης, Πελέκης, Θαμνόπουλος, Καλημέρης (59’ Γιορμπαλίδης)

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Ντούσας, Βελάρδης, Μεϊκιάρογλου, Σωτήρχος, Γκουντελίτσας, Καρατζάλος, Τζίτζης, Λαμπρινάκος, Τσιούτσιας (72’ Μιχελής), Σιγούρης, Τσοφαντάρης (77’ Κώτσης)