ΠΑΟΚ Γιαννιτσών-Δόξα Χέρσου 2-3

Καταστροφική ήττα υπέστη ο ΠΑΟΚ Γιαννιτσών από τη Δόξα Χέρσου με 3-2, και πλέον αποχαιρέτισε τις ελπίδες παραμονής.

Ο ΠΑΟΚ στον πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερος, άλλα δεν κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, έχοντας ένα δοκάρι στο 5ʼ με τον Ελευθεριάδη. Με το ξεκίνημα του 2ου μέρους ο Χαραλαμπίδης πέρασε το Κηλίκη στον αγωνιστικό χώρο και ο έμπειρος μέσοεπιθετικός στο 47ʼ πέτυχε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Στο 48’ όμως ο Παναγιωτόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 για τη Δόξα. Στο 58ʼ και πάλι ο Κηλίκης με σουτ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον ΠΑΟΚ.

Στο 76’ ο Παπάκης ισοφάρισε σε 2-2, ενώ στο 78’ ο νεαρός Κωνσταντινίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-3.Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Πετρίδης του ΠΑΟΚ.

ΠΑΟΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Πόπης, Ζαχαριάδης (60ʼ Γρηγορίαδης), Καλαϊτζής Κ., Κουτούδης, Αλγιοβάνογλου, Γκογκολούδης, Καλαιτζης Μ. (46ʼ Καμπάνης), Νταλής (46ʼ Κηλίκης), Πετρίδης, Σιδηρόπουλος, Καλαιτζής Χ.

ΔΟΞΑ ΧΕΡΣΟΥ: Ζαικός, Κωνσταντινούδης (60ʼ Παπαδόπουλος), Κετικίδης, Παπακης, Φερσίδης, Βασιλειάδης, Κουτσάπας, Καλίνηκος, Παναγιωτόπουλος, Λογγινίδης (75ʼ Κωνσταντινίδης), Αιβαζίδης (90’ Μπαρχουντάρης)