Χερσόνησος-Ηρόδοτος 2-1

Σημαντική νίκη η οποία του δίνει την ελπίδα να παραμείνει στην κατηγορία πανηγύρισε η Χερσόνησος, η οποία επιβλήθηκε 2-1 του Ηροδότου.

Ο Ηρόδοτος μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και είχε δοκάρι στο 19' σε σουτ του Μωραΐτη. Στο 44' ωστόσο, ο Καπετανάκης είχε μετά από άψογη σέντρα του Ρίζου με τρομερό γυριστό σουτ πέτυχε ίσως το γκολ της αγωνιστικής και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους!

Η φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και έφεραν το ματς στα ίσα στο 65'. Ο Κώττης εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά και ο Χαρίτος με κεφαλιά έστειλε στην μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-1.

Η χαρά των φιλοξενούμενων, όμως, κράτησε μόλις τέσσερα λεπτά, αφού στο 69' ο Βλάχος με εκτέλεση φάουλ έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την Χερσόνησο, με το 2-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ: Καμαράτος, Ρίζος (79' Καρβουνάκης), Καρδάσης, Κουτσάκης, Μασέλης, Χαλκιαδάκης, Μηλάκης, Τσάλος, Καπετανάκης, Βλάχος, Γουργιώτης (88 Μιχελεκάκης).

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Πετράτος, Κοζυράκης (55' Χατζής), Μπαλάφας, Χαρίτος, Μαγάκης, Δροσάκης, Κώττης, Παπαδάκης, Φράγκος, Μωραϊτης (50' Κοκκινάκης), Γιαννακάκης (76' Παπαδόπουλος).