Ζαρός-Ατσαλένιος 2-1

Πολύτιμο έδαφος στην κούρσα της διεκδίκησης του τίτλου έχασε ο Ατσαλένιος, ο οποίος ηττήθηκε 2-1 από τον Ζαρό!

Τέσσερις πόντους πίσω από την Επισκοπή έμεινε ο Ατσαλένιος, αφού ο Ζαρός του «έφραξε» τον δρόμο για την διεκδίκηση του τίτλου.

Η πρώτη καλή φάση στο ματς έγινε στο 13ο λεπτό, όταν ο Πρινιανάκης δοκίμασε μακρινό σουτ, που πέρασε λίγο πάνω απ΄το οριζόντιο, ενώ το γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε τρία λεπτά αργότερα, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ανδριαδάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 69’ ήρθε η ισοφάριση για τον ΠΟΑ, με ψύχραιμο πλασέ του Πέτρου Γιακουμάκη, μετά από κάθετη μπαλιά του Συσκάκη.
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα και με κοντινό σουτ του Κουρουθιανάκη στο 75' σημείωσαν το τελικό 2-1.

Ζαρός (Αντώνης Καλογεράκης): Σαμαριτάκης, Καλαφάτης, Γκουτσέλης,Λουλιάδης Πρινιανάκης, (50’ Κουρουθιανάκης), Δαριβιανάκης, Τσαΐνης, Πλύγκος (56’ Χαλκιαδάκης), Χ, Κλαπάκης, Ανδριαδάκης, Γ. Κλαπάκης, (80’ Αναγνωστάκης).

ΠΟΑ (Μανόλης Πατεμτζής): Συνάνης, Χαλκιαδάκης, Μαρκάκης (78’ Χατζηανδρέου), Γιακουμάκης Ν. Γ (46’ Τριχάκης), Πετράκης, Καινουργιάκης, Βενιανάκης, Συσκάκης, ΓιακουθμάκηςΕ. Γ, Γιακουμάκης Π, Βλαστός (46’ Μιχελακάκης).

Νιγηρία: Νέος ομοσπονδιακός προπονητής ο Φίνιντι Τζορτζ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)
Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup