Αγρότης Λιανοκλαδίου – Αμπελωνιακός 2-1

Νίκη παραμονής πανηγύρισε  ο Αγρότης Λιανοκλαδίου, που επικράτησε 2-1 τον Αμπελωνιακό, τον οποίο έθεσε εκτός διεκδίκησης ανόδου.

Οι γηπεδούχοι ήθελαν περισσότερο τη νίκη και αυτό φάνηκε στο 45’ όταν ο Σπυριδάκης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 61’ ο Κακαβίτσης ισοφάρισε επίσης με κεφαλιά μετά από φάουλ του Χατζηλιόντα, ενώ στο 71’ ο Σπυριδάκης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-1, που διατηρεί τον Αγρότη πάνω από την γραμμή του υποβιβασμού. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γκούρλιας των γηπεδούχων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΓΡΟΤΗΣ ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙΟΥ: Τσάμης, Τζουάνας, Καββαδίας, Σπυριδάκης, Γουργιώτης, Παπαγεωργίου, Στυλιανός, Γκούρλιας, Μπουγιώτας (75’ Ζήσιμος), Νάτσιος (92’ Ταμάμης), Κουτσούκος (93’ Σκαρλάτος)

ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ: Κατσίβελος, Μπουροτζίκας, Τζαρτζάνης, Δαλακώνης (46’ Κούρος), Γκόλτσος, Φλέγκας, Αλεξανδρής, Ρόκας (80’ Φικιώτης), Κυριάκος (46’ Κακαβίτσης), Χατζηλιόντας, Φτίκας

Άρης-Ολυμπιακός 1-1: Γκέλαρε στη Θεσσαλονίκη
ΔΕΑΒ: Μία αγωνιστική «κεκλεισμένων των θυρών» στην ΑΕΛ
Βόλεϊ Γυναικών: Ψυχωμένος Παναθηναϊκός έκανε το 2-2
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Οι ενδεκάδες του ντέρμπι της Super League - Βασικός ο Αραούχο, εκτός o Μπερνάρ