Μελίσσια-Πανναξιακός 3-3

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στα Μελίσσια, όπου η τοπική ομάδα αναδείχτηκε ισόπαλη 3-3 με τον Πανναξιακό, αν και οι δυο ομάδες ήθελαν τη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο τα Μελίσσια ήταν καλύτερα και προηγηθήκαν στο 28’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρήγα. Όμως ο Πανναξιακός διαμαρτύρεται για την φάση του 43ου λεπτού όταν ο Στάμος ανατράπηκε στην μεγάλη περιοχή όμως ο διαιτητής της συνάντησης έδηξε να συνεχιστεί ο αγώνας, τιμωρώντας ταυτόχρονα με κίτρινη κάρτα τον παίκτη των νησιωτών.

Ο Πανναξιακός μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος, και στο 50’ ισοφάρισεσσε 1-1 όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Στάμου ο γκολκίπερ Πυρένης έκανε ασταθή επέμβαση και ο Τόσκας από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 55’ ο Στάμος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Σκούνα, με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα 35 μέτρα, για το 1-2.

Στο 76’ ο Καρούσης έκανε το 1-3 δίνοντας σκορ ασφαλείας στην ομάδα του αλλά όπως αποδείχτηκε στην συνέχεις… αποκοίμισε τους παίκτες. Στο 81’ τα Μελίσσια μείωσαν σε 2-3 με τον Νικόλα και στο 85’έφεραν το σκόρ στα ίσα, 3-3, με σουτ του Πατσιαβούρα από κοντά. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, καθώς στο τέλος, ο Πατσιαβούρας σχεδόν πάνω στη γραμμή της εστίας... έστειλε τη μπάλα άουτ.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ: Πυρένης, Τζανετέας, Μανδύλης, Ιωσήπου, Παπαϊωάννου, Κωνσταντόπουλος, Πατσιαβούρας (91’ Κοκκότης), Ρήγας, Ατσάλης (70’ Γκαβούδης), Πλεξίδας (46’ Νικόλα), Μποτωνάκης

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ: Θέμελης, Καζανάς, Καρατέλιος, Τόσκας, Παπαδόπουλος, Κολιούσης (46’ Σουσούνης), Δήμας, Κουτελιέρης, Καρούσης, Στάμος (84’ Κατσάνης), Σταματίου.

Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Οριστικό! «Κλείδωσε» για 25 Μαΐου - Σύμφωνη η UEFA
Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ έδωσε τετραήμερο ρεπό στους παίκτες λίγες ώρες μετά την ήττα από τον Άρη
Euroleague: Κρίσιμα παιχνίδια για Παναθηναϊκό, Ολυμπιακό με σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr
Μίλαν: Τελικές επαφές με Λοπετέγι για αντί-Πιόλι