«Αυτοκτόνησε» η Λάτσιο απέναντι στη Νοβάρα

Πολύτιμο έδαφος στην προσπάθεια που κάνει για την κατάληψη της 3ης θέσης έχασε η Λάτσιο, καθώς ηττήθηκε με 2-1 από την υποβιβασμένη Νοβάρα!

Οι «λατσιάλι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 35’ μετά από το αυτογκόλ του Ντιακιτέ, ωστόσο ο Καντρέβα έκανε το 1-1 δυο λεπτά αργότερα, με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν για το δεύτερο γκολ.

Ωστόσο, η ψυχρολουσία ήρθε στο 79ο λεπτό, καθώς ο Πινίγια με ένα εξαιρετικό χτύπημα φάουλ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Πλέον η Λάτσιο νιώθει «καυτή» την ανάσα των Ουντινέζε, Νάπολι, Ρόμα και Ίντερ, για την κατάκτηση της 3ης θέσης που οδηγείς στο Champions League.

Νοβάρα: Φοντάνα, Μοργκανέλα, Λισούτσο, Πάτσι, Γκαρσία, Πορκάρι, Ριγκόνι, Πέσε, Ματσαράνι (75’ Ραντοβάνοβιτς), Καράτσιολο (84’ Σεντουριόνι), Μοριμότο (57’ Μασκάρα)

Λάτσιο: Μαρκέτι, Σκαλόνι, Ντιακιτέ, Ντίας, Γκαρίδο, Μάουρι, Λεντέσμα, Τσάνα (77’ Ματουζάλεμ), Καντρέβα (84’ Ρότσι), Κόζακ, Ρόκι (62’ Αλφάρο)

Άρης - ΠΑΟΚ, Τόμας Κεντζιόρα: «Θέλουμε να είμαστε πρωταθλητές»
ΑΕΚ: Ζητά την προσοχή των οπαδών - «Το γήπεδο είναι περιουσία όλων»