Αίας Σαλαμίνας – Ολυμπιακός Λαυρίου 2-2

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Αίαντα Σαλαμίνας και στον Ολυμπιακό Λαυρίου με αποτέλεσμα 2-2, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του 9ου Ομίλου της Δ’ Εθνικής.

Όπως στον πρώτο γύρο, έτσι και στον δεύτερο το παιχνίδι ανάμεσα στον Αίαντα Σαλαμίνας και στον Ολυμπιακό Λαυρίου έληξε ισόπαλο, αυτή την φορά με σκορ 2-2 –του πρώτου γύρου είχε λήξει 1-1- στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του 9ου Ομίλου της Δ’ Εθνικής.

Και μπορεί στους φιλοξενούμενους να μη άρεσε το αποτέλεσμα, αφού ήθελαν τη νίκη για να βρεθούν πιο κοντά στον στόχο της παραμονής, ωστόσο ακόμα και ο ένας βαθμός είναι σημαντικός για την ομάδα της Σαλαμίνας, στην προσπάθειά της να παραμείνει στην κατηγορία.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό ο Τσιώλης με κεφαλιά, για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα ο Τσομπανάκης, ένα λεπτό πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ την εσχάτη των ποινών είχε κερδίσει νωρίτερα ο Μώτος.

Ο Βελής που είχε περάσει νωρίτερα αλλαγή, έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 82’ με πλασέ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Μαριόλης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Στα αξιοσημείωτα είναι πως η ομάδα του Λαυρίου έπαιζε από το 7’ με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Γιαχάεβ με δεύτερη κίτρινη.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Σταθόπουλος από τον σύνδεσμο Δυτικής Αττικής.

ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ (Τέλης Πιστόλης): Μώτος, Σιέρρας, Μαντζιούρας, Κωνσταντινίδης, Μαριόλης, Βελιανίτης (86' Μυρίλλας), Μερμύγκης (80' Γιαννακόπουλος), Ανδριανόπουλος, Μπιταξής, Στούπης, Χατζηγιαννάκος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ (Μανώλης Καπίρης): Δημητρόπουλος, Βαφειάδης, Τσομπανάκης (46' Ψευτογιώργος), Τσίκλος, Καραπιπέρης, Μούργος (55' Πώχος), Τσιώλης, Γιαχάεβ Α., Αμπντέλ Ραχήμ, Βελετάκος, Ζουμάς (60' Βελής).