Λουκίσια – Άσπρα Σπίτια 2-0

Εύκολο απόγευμα είχαν τα Λουκίσια απέναντι στην Ένωση Άσπρα Σπίτια, της οποίας επιβλήθηκαν με 2-0, ολοκληρώνοντας μάλιστα την αναμέτρηση με 10 παίκτες, ύστερα από την αποβολή ενός εκ των σκόρερ της βραδιάς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησαν καλές ευκαιρίες, καταφέρνοντας να ολοκληρώσουν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι, καθώς στο 28’ ο Τσοπάνης, ύστερα από σέντρα του Δήμου, έκανε με ωραίο σουτ από τα 50 μέτρα το 1-0.

Στις αρχές του δεύτερου μέρους και συγκεκριμένα στο 55,’ ο Μπάλας, ύστερα από σέντρα του Ανέστη, διαμόρφωσε το 2-0, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά τη νίκη, αφού οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν στο υπόλοιπο της αναμέτρησης, ούτε όταν αποβλήθηκε ο Τσοπάνης στο 86’ και για λίγα λεπτά είχαν το αριθμητικό προβάδισμα.

ΛΟΥΚΙΣΙΑ: Κιτζόγλου, Ματζόρος, Νταρκόσης, Μπαραμπάς, Ζαχαριάς, Ευσταθίου, Δηλιγιάννης, Δήμου, Ανέστης (81’ Παπαδόπουλος), Τσοπάνης, Μπάλας (75’ Τσατσαρώνης).

ΑΣΠΡΑ ΣΠΙΤΙΑ: Δελλής, Σταμούλης, Παπαχαραλάμπους, Παπατίμος, Αβράμπης, Γιαχριστέας Στ. (68’ Πλακίδας Μ.), Πλούταρχος (46’ Κακλαμάνης), Κουστούμπας (58’ Λιάκος), Νικολάου, Γιαχριστέας Λ., Πλακίδας Χρ.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ