Αμφίλοχος - Α.Σ.Τρίκαλα 2011 2-2

Οι ελπίδες των Τρικάλων για την πρώτη θέση στον 5ο όμιλο χάθηκαν με την ισοπαλία 2-2 στην Αμφιλοχία για την 21η αγωνιστική.

Ο Αμφίλοχος έχει χάσει εδώ και καιρό την μάχη για την παραμονή την κατηγορία αλλά παρότι τα Τρίκαλα βρέθηκαν να προηγούνται με 0-2, κατάφεραν να δεχτούν δύο γκολ μέσα στα πρώτα 15 λεπτά της επανάληψης.Ο Αμφίλοχος μείωσε στο 50', σε 1-2 με έμμεσο χτύπημα του Απ. Τσιούλη, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 59' με πλασέ έφερε το παιχνίδι στα ίσια.
Για τα Τρίκαλα είχε σκοράρει στο 18' με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Κόκκινου και στο 45', ο Σωτήρης Τσάτσος με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή.

Αμφίλοχος: Σαπάτης, Ζήγκυρης, Μητσόπουλος, Καρτσακλής, Λιανός, Μπεκατώρος, Βούρτσας (78' Κακαρούνας), Χρυσούλης, Π. Τσιούλης, Απ. Τσιούλης (90' Τριφτέρης), Βαινάς (89' Αγγέλης)

Τρίκαλα: Ζαφείρης, Ανδρέου, Παπαγιαννόπουλος, Απ. Πολύζος, Γούτσιος, Θ. Πολύζος, Κόκκινος, Δ. Τεντολούρης (89'Ξεφτέρης), Πολυζόπουλος, Απ. Τεντολούρης, Τσάτσος (90' Χριστοδούλου)

O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!