Καστοριά-Περδίκκας 2-3

Νικηφόρα πέρασε από την Καστοριά ο Περδίκκας, καθώς επικράτησε 3-2 και διατήρησε τις όποιες ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν ένα γκολ με την έναρξη του αγώνα κι ένα στο τέλος, το οποίο αποδείχτηκε και καθοριστικό. Με τη… σέντρα, ο Νικολαΐδης έκανε το 0-1 για τον Περδίκκα, ωστόσο η Καστοριά ισοφάρισε σε 1-1 στο 21’ με τον Κωνσταντίνο Λίτσκα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Γιώργος Συμεωνίδης έδωσε στο 50’ εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα της Εορδαίας, όμως στο 60’ οι «γουναράδες» απάντησαν με τον Βελλίδη για το 2-2. Στις καθυστερήσεις όμως, ο Χαϊτίδης βρήκε δίχτυα, δίνοντας τελικά τη νίκη στον Περδίκκα με 2-3.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Δημητριάδης, Μηλιάτης, Μπαμπάκος, Αναγνωστόπουλος, Μήνος, Χονδροματίδης, Λίτσκας Δ., Πετρόπουλος, Βελλίδης, Στασινόπουλος, Λίτσκας Κ.

ΠΕΡΔΙΚΚΑΣ: Κεχαγιάς, Τσαγκαλίδης, Κοντογουλίδης, Γετίμης, Κίλης, Γεωργιάδης, Παπαδόπουλος (46’ Ιωαννίδης), Μπαμπάρης, Χαϊτίδης, Συμεωνίδης Γ., Νικολαΐδης (89’ Αρσενίδης)

Βόλεϊ Γυναικών: Ψυχωμένος Παναθηναϊκός έκανε το 2-2
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Οι ενδεκάδες του ντέρμπι της Super League - Βασικός ο Αραούχο, εκτός o Μπερνάρ
Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1: Πισωγύρισμα και ο τίτλος απομακρύνεται
Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης