Ζαβλάνι-Κυπαρισσία 1-2

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Κυπαρισσία στον ντέρμπι της αγωνιστικής απέναντι στο Ζαβλάνι.

Νίκη παραμονής πέτυχε η Κυπαρισσία με το Ζαβλάνι να βρίσκεται με το ένα πόδι στον υποβιβασμό.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Μακρή στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης. Η απάντηση από το Ζαβλάνι ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Πρίφτη να βγαίνει τετ α τετ με τον Μπίζο και με διπλή προσπάθεια να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στο 78ο λεπτό ο Μπούρμπος με πλασέ μέσα από την περιοχή.

ΖΑΒΛΑΝΙ: Παπαδόπουλος, Τάκος, Κουρτέσης, Μερλής, Βογιατζής, Λάζαρης, Μήτσουλας(40_Ιωάννου), Αμπατζής, Πρίφτης, Σπυρόπουλος, Ντεμάι

ΚΥΠΑΡΙΣΙΑ: Μπίζος, Μανδραπίλιας, Μπούρδος, Στρατικόπουλος, Λυδιώτης, Δασκαλάκης, Παναγόπουλος, Γεωργόπουλος, Σίγερι(46_Καταβάτης), Κιουτάκ(46_Δαραμάρας), Μακρής

NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός, Τενερίφη-Περιστέρι και τον Πετρούνια