Απόλλων Αρναίας-Εθνικος Σοχού 2-0

Σημαντική νίκη πήρε ο Απόλλων Αρναίας, ο οποίος νίκησε 2-0 τον Εθνικό Σοχού, με τους φιλοξενούμενους να έχουν παράπονα από τη διαιτησία.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25’ με τον Κόγια, για το 1-0, σκορ που έμεινε ως το τέλος του ημιχρόνου, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κιάτος διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Ο Εθνικός Σοχού διαμαρτύρεται για δύο περιπτώσεις πέναλτι στο 47’ για χέρι  και στο 74’ για ανατροπή, ωστόσο ο διαιτητής Παρχαρίδης δεν καταλόγισε κάτι. Στο 80’ η ομάδα του Σοχού έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Σταυρίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ: Αθανασιάδης, Κόγιας, Καρμοίρης, Στόικος, Τζιότζιος, Μαυρίδης (27’ Καλπακίδης), Τσιντογιάννης, Παλασίδης (84’ Κιάτος), Βερνής, Δημητρακόπουλος, Χατζής (51’ Καλτσός).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ: Αθανασιάδης, Λαγγίζος, Σταυρίδης, Κολόκας, Ντουρτζιάρης, Κιούλης (38’ Ανδρεάδης), Σταμπουλής, Πεχλιβάνης,, Παπακωνσταντίνου (54’ Μαρίκος), Νόικος, Κουρούπης.

Premier League: Τεσσάρα της Λίβερπουλ στην Τότεναμ
Παναθηναϊκός: Έτοιμος να φορέσει "πράσινα" ο Μπάλντοκ!
Πυγμαχία: Ο Κανέλο Άλβαρες «γκρέμισε» τον Μουνγκούια και διατήρησε τους τίτλους (vid)
Ελεύθερη πτώση για την Άστον Βίλα - Έχασε απ' την Μπράιτον, τραυματίστηκε ο Ρότζερς!