Ατρόμητος Πειραιά-ΑΠΕ Μικρασιατική 4-1

Ο Ατρόμητος πέτυχε μία εύκολη νίκη με αντίπαλο την, ουραγό της βαθμολογίας, Μικρασιατική με το τελικό 4-1 να απεικονίζει την εικόνα του ματς.

Παρά την ανωτερότητα του Ατρόμητου η ΑΠΕ κατάφερε να αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους μόλις στο 10’ με τον Κεπούτο να κάνει το 0-1. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 29’ με τον Αθανασόπουλο 1-1. Ο Τριανταφυλλίδης αστόχησε από τα έντεκα βήματα στο 41’ και έτσι στο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες. Στο δεύτερο ημίχρονο και μέσα σε πέντε λεπτά ο Ατρόμητος πέτυχε τρία ακόμα τέρματα και «καθάρισε» ο ματς. Το 2-1 έκανε ο Ουσταπασίδης στο 46’ με πλασέ. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Μαζαράκης με κεφαλιά έκανε το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Μανουλίδης στο 51’. Το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο αλλά οι Πειραιώτες είχαν και δύο δοκάρια με τον Τριανταφυλλίδη στο 20’ και Αναστασίου στο 73’.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Κόρδας, Αγγέλου(61' Παπαϊωάννου), Γαβαλάς, Γεωργούλης(46' Κουκάς), Μαζαράκης, Σταθουλόπουλος,Αθανασόπουλος, Μανουλίδης, Καγιώργης(46' Ουσταπασίδης), Τριανταφυλλίδης,Μυλωνάς

ΑΠΕ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Χριστοφαρής,Χατζηλάμπρου (55' Γλύκας), Αναστασίου,Γαλάνης (77' Μηναδάκης), Κουτελάκης Φαν.,Σφήκας, Σκανδάλης (63' Αφενδής), Λαγκώνας,Οταπασίδης, Χανδράς, Κεπούτο

Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ