ΑΠΕ Μικρασιατική-Ιωνικός 0-2

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Ιωνικός έκαμψε την αντίσταση της Μικρασιατικής και φιγουράρει πλέον στην τέταρτη θέση του βθμολογικού πίνακα.

Ο Ιωνικός ήθελε πολύ τη νίκη για να μην μπει μετέπειτα σε «μπελάδες» όσο αναφορά την παραμονή του στην κατηγορία. Από την άλλη πλευρά η ΑΠΕ Μικρασιατική γνωρίζει πως η χρονιά έχει χαθεί και πλέον παίζει για το γόητρο και την ιστορία της καθώς βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Στον αγώνα, ο Ιωνικός στο 42’ με τον Στεφανή έκανε το 1-0. Στο δεύτερο μέρος, ο Μιχαήλ προσπάθησε να κάνει το 2-0 ωστόσο η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι. Ότι δεν κατάφερε ο Μιχαήλ το κατάφερε ο Χαφούς τρία λεπτά αργότερα στο 58’ κάνοντας το 2-0. Στο 80’ οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για ένα πέναλτι που δεν καταλογίστηκε ύστερα από χέρι στην περιοχή του Ιωνικού.

ΑΠΕ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Παλαιολόγος, Χατζηλάμπρου (62΄ Γλύκας), Αναστασίου (70΄ λόγω τραυματισμού Στ. Παλαιολόγος), Παράσχος, Φ. Κουτελάκης, Φαφαλιός, Σκανδάλης, Λαγκώνας, Οταπασίδης (45΄ Καλαϊτζής), Χανδράς, Μηναδάκης.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Ραχιώτης, Κατσίκιας (55΄ Αννίνος), Γκιόκα, Στεφανής, Τριανταφύλλου, Τσιπλάκης, Μυλωνάς, Επιτροπάκης, Μιχαήλ (70΄ Κουκουλάς), Χαφούς, Ίγκλι (80΄ Μαυρίδης).

Σερέλης: "Θέλουμε να κρατήσουμε την έδρα μας και να πάμε στο Βερολίνο"
Σπανούλης: "Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου"
Παναθηναϊκός AKTOR: “Καθάρισε” το Περιστέρι και “σφράγισε” την πρωτιά με το μυαλό στη Μακάμπι
Ολυμπιακός: To ζεϊμπέκικο του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου (vid)