Ρεθυμνιακός-Ζαρός 0-3

Νίκη που του δίνει τη δυνατότητα να ελπίζει στην παραμονή πήρε ο Ζαρός, ο οποίος επικράτησε 3-0 του ουραγού Ρεθυμνιακού, μέσα στο Ρέθυμνο.

Στο 28' ο Ζαρός ευτύχησε να ανοίξει το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν εξαιρετικά στην αντεπίθεση με τον Προβιδάκη να βγάζει την σέντρα, τον Μακρυδάκη να χάνει την μπάλα και τον επερχόμενο Γ. Κλαπάκη με ψηλοκρεμαστό πλασέ, να ανοίγει το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 62’ ο Προβιδάκης έβγαλε τη σέντρα και ο Κουρουθιανάκης από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα του Μακρυδάκη για το 0-2.

Στο 65’ διαμορφώθηκε το τελικό 0-3, όταν ο Γ. Κλαπάκης γύρισε στον επερχόμενο Προβιδάκη, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το τελικό 0-3. Δύο λεπτά αργότερα ο Ρεθυμνιακός έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Αντώνη Σπανουδάκη με απ’ ευθείας κόκκινη για εξύβριση στον βοηθό διαιτητή. Αυτή ήταν και η σημαντικότερη στιγμή στον αγώνα μέχρι το τέλος του, ο οποίος με τη λήξη του βρήκε τους φιλοξενούμενους να φτάνουν τους 19 βαθμούς, με τους γηπεδούχους να μένουν στους 5!

Ρεθυμνιακός (Γιώργος Μανωλακάκης): Μακρυδάκης, Λαδιανός, Αντωνιάδης, Μπάρκας, Λαζαρίδης, Πετάσης, Αντωνίου, Μπαλωμενάκης (60’ Μ.Σπανουδάκης), Αλεξάκης (72’ Μαραγκουδάκης), Α. Σπανουδάκης, Κολυβάκης

Ζαρός (Αντώνης Καλογεράκης): Ζαχαριουδάκης, Καλαφάτης, Γκουτσέλης, Χ. Κλαπάκης (74’ Αλεξάκης), Αναγνωστάκης, Διγενής, Κουρουθιανάκης, Δαριβιανάκης, Προβιδάκης (76’ Καλεμάκης), Μανιαδάκης (81’ Πολυμερίδης), Γ. Κλαπάκης

NBA: Οι Σπερς και οι Πέισερς θα παίξουν δύο αγώνες στο Παρίσι το 2025
Champions League: Έτσι θα ήταν σήμερα το παζλ της σεζόν 2024/25
Νιγηρία: Νέος ομοσπονδιακός προπονητής ο Φίνιντι Τζορτζ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)