Γρεβενά Αεράτα-Εθνικός Βατερού 2-0

Στις νίκες επέστρεψαν τα Γρεβενά Αεράτα, επικρατώντας 3-0 του Εθνικού Βατερού, σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Γιαλαμή.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 2’ σουτ του Καραγιάννη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 8’ όμως μετά από πάσα του Χαματάι, ο Καραγιάννης έκανε το 1-0. Στο 14’ ο Χαματάι νικήθηκε από τον Ακριτίδη σε τετ-α-τετ. Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Εθνικό Βατερού να μην μπορεί να αντιδράσει. Στο 65’ ο Στεργιόπουλος έκανε το 2-0, σφραγίζοντας τη νίκη των Αεράτων.

Στο 84’ όμως «πάγωσαν» όσοι βρέθηκαν στο ΔΑΚ Γρεβενών, όταν ο Γιαμαλής συγκρούστηκε με τον Στεργιόπουλο. Ο νεαρός άσος του Εθνικού Βατερού υπέστη κάταγμα στο πόδι και το παιχνίδι διακόπηκε για περίπου 10 λεπτά, μέχρι να έρθει το ΕΚΑΒ και να τον μεταφέρει στο νοσοκομείο.

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ: Βίδρας, Δημητριάδης, Στεργιόπουλος, Τασιόπουλος, Ντινόπουλος, Χαματάι (70’ Χαστάς), Παπακώστας (70’ Χαριζόπουλος), Δημόπουλος, Καραγιάννης (24’ Αναστασιάδης), Μπαλοδήμος, Λάλλος Π.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ: Ακριτίδης, Ουμγιαλίδης, Ταουσιάνης (56
Ελευθεριάδης), Μανζτωλας, Μετικάνος, Τσαλίδης, Σαριόγλου, Μετζανίδης (63’ Γιαμαλής), Ρέββας, Μάνος (77’ Μπούκας), Τσούκρας

Κερδίστε 2 εισιτήρια για το Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Game 2
Πανέτοιμος για το Game 1, κόντρα στην Μπαρτσελόνα, ο Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ: Οι διαιτητές του Game 2 με τη Μακάμπι
Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση