Εύκολα στους «4» η Μοντερέι

Η κάτοχος του CONCACAF Champions League, Μοντερέι, προκρίθηκε στα ημιτελικά της τρέχουσας διοργάνωσης κερδίζοντας με 4-1 την Μορέλια.

Ο μεξικανικός «εμφύλιος» στα προημιτελικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της Κεντρικής και Βόρειας Αμερικής είχε κριθεί ουσιαστικά από το πρώτο παιχνίδι. Άλλωστε, η Μοντερέι είχε επικρατήσει εκτός έδρας με 3-1.

Με δύο γκολ του Χιλιανού στράικερ, Ουμπέρτο Σουάζο, η Μοντερέι συνέχισε με 4-1 και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 7-2 στα ημιτελικά. Ο έμπειρος επιθετικός άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 43ο λεπτό και διαμόρφωσε το 3-0 στο 70ό. Στο μεταξύ, ο Λουίς Περέζ είχε σημειώσει το 2-0 με άλλο πέναλτι, ενώ ο Ανχέλ Σεμπούλβεδα Σάντσεζ μείωσε σε 3-1 με το… τρίτο πέναλτι της βραδιάς.

Τέλος, ο Σουάζο πρόσφερε το 4-1 στον Βάλτερ Αγιόβι στο 82ο λεπτό. Πλέον η Μοντερέι περιμένει τον νικητή του ζευγαρώματος ανάμεσα σε Ισίδρο Μετεπάν και Πούμας, με την ομάδα του Ελ Σαλβαδόρ να έχει κερδίσει με 2-1 το πρώτο ματς.

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό