Μουζάκι-Πύρασος 0-1

Ο Πύρασος κατάφερε και πήρε τη νίκη με 1-0 στο Μουζάκι δικαιώνοντας την ανωτερότητα έναντι του αντιπάλου του που φάνηκε καθ όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Ο Πύρασος είναι αυτός που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, από το πρώτο λεπτό ήλεγχε το παιχνίδι και ήταν αυτός που δημιούργησε τις πιο επικίνδυνες φάσεις για γκολ. Μόλις στο 2ο λεπτό ο Πετρίδης με κεφαλιά απείλησε την εστία του Ζήση αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 30’ ο Τσάγγαρης είχε δοκάρι για τον Πάμυσο με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Το γκολ για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 70’ με τον Αρσένο να στέλνει με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα ύστερα από σέντρα του Τσάγγαρη. Το Μουζάκι δεν φάνηκε απειλητικό και μοιραία ηττήθηκε χάνοντας έδαφος στην προσπάθεια της ομάδας για τη παραμονή στην κατηγορία.

Μουζάκι: Ζήσης, Σίμος, Χ. Ζαρνακούπης, Κίσσας, Ρόμπος, Κατσαρός (70' Μιαρίτης), Κεχαγιάς, Φλιούκας, Τζάνης, Χαϊντούτης (46' Κανιούρας), Κεσίδης (60' Ευθυμίου).

Πύρασος: Γκιούρκης, Κόκκας, Σπύρου (83' Ράπτης), Χάνος, Λ. Γκάγκας, Τανάγιας (56' Διαμάντης), Μπασδάνης, Αρσένος, Κίτσος, Πετρίδης, Τσάγγαρης (77' Σπ. Γκάγκας).

ΔΕΑΒ: Μία αγωνιστική «κεκλεισμένων των θυρών» στην ΑΕΛ
Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.
Βεζένκοφ: «Είναι δύσκολα στο ΝΒΑ αλλά έκανα την σωστή επιλογή»
Πέτυχαν με μαχαίρι ποδοσφαιριστή στην Κολομβία - Κοίταζε έντρομη η βοηθός (vid)