Τετράδα για Νταντί Γιουνάιτεντ

Την τέταρτη θέση του σκοτσέζικου πρωταθλήματος κατέλαβε η Νταντί Γιουνάιτεντ κερδίζοντας με 3-0 την Ινβερνές.

Οι «τέρορς» προσπέρασαν την Χαρτς και «έπιασαν» την Σεντ Τζόνσον στην τέταρτη θέση της σκοτσέζικης Premier League. Ωστόσο έχουν πλεονέκτημα στην ισοβαθμία και πέρασαν στις «ευρωπαϊκές» θέσεις της κατάταξης.

Ένα μακρινό σουτ του Τζον Ράνκιν άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό. Ακολούθησαν τα γκολ των Σκοτ Ρόμπερτσον και Τζόνι Ράσελ στο δεύτερο ημίχρονο, τα οποία έδωσαν διαστάσεις στη νίκη της Νταντί Γιουνάιτεντ.

Από την πλευρά της, η Ινβερνές έμεινε στους 27 βαθμούς και ελαχιστοποίησε τις ελπίδες της περί κατάκτησης μίας θέσης στην πρώτη εξάδα. Πάντως απέχει οκτώ βαθμούς από την καταδικαστική 12η θέση.

Νταντί Γιουνάιτεντ: Πέρνις, Νίλσον, Ντίλον, Ντίξον, Γκάνινγκ, Ράνκιν, Φλουντ, Ρόμπερτσον, Μακάι-Στίβεν (77' Άρμστρονγκ), Ντέιλι (80' Λάχνι), Ράσελ (80' Ράιαν).
Ινβερνές: Έσον, Τόκελι, Γκίλετ, Γκολομπάρτ, Μίκινγκς, Τάνσεϊ, Ρος (66' Γκνάκπα), Φόραν, Τέιντ, Σάδερλαντ, Μακάι (76' Τουντόρ-Τζόουνς).

Γκραντ: “Ένα ματς όλη η σεζόν”
Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ