Εθνικός Σοχού-Νέα Καλλικράτεια 1-2

Νικηφόρα πέρασε από τον Σοχό η Νέα Καλλικράτεια, επικρατώντας 2-1, ωστόσο οι γηπεδούχοι έμειναν με πολλά παράπονα από τη διαιτησία.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Στο 59’ ο Σταυρίδης σκόραρε για τον Εθνικό, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ, προκαλώντας τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων. Στο επόμενο λεπτό, η Καλλικράτεια βγήκε στην αντεπίθεση και ο Λεονταράς έκανε το 0-1. Στο 83’ ο Αποστόλου έκανε το 0-2. Το μόνο που κατάφερε ο Εθνικός ήταν να μειώσει στο 87’ με τον Βαχανελίδη.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ: Αθανασιάδης, Σταμπουλής, Κουρούπης, Βουσβούρης (66’ Νόικος ), Τσιτσιπλάμης, Κοσμίδης, Παπακωνσταντίνου (46’ Ανδρεάδης), Πεχλιβάνης, Κολόκας, Βαχανελίδης, Σταυρίδης (82’ Κοτσακινός).

ΝΕΑ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ: Ζυρίνογλου, Τσίγκας, Κρυστάλλης (92’ Πολύζος), Κάρτας, Κατσόγλου, Μιχαηλίδης, Αποστόλου, Χρυσογονίδης, Λεονταράς (79’ Ατματζίδης), Γεροθανάσης (65’ Σταθώρης), Κατσαμακίδης.

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ