Ισόπαλοι Βόλος και Οδυσσέας

Ισόπαλο (2-2) ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στο Βόλο και τον Οδυσσέα Γλυφάδας, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Σε ένα παιχνίδι με πολλά γκολ αλλά και αρκετές χαμένες ευκαιρίες, οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες, χαρίζοντας θέαμα σε όλους όσοι βρέθηκαν στο «ΕΑΚ Βόλου».

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενες άνοιξαν από... νωρίς το σκορ με την Κατσαΐτη στο 6', ενώ στο 18' οι γηπεδούχες έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με την Τσιράδη, η οποία μετά το κόρνερ της Γιοβάνοβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Πελετίδου. Στο 35' η Γκαλ έκανε το 2-1, ενώ λίγα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, στο 43΄, η Τσιρδάνη είχε την ευκαιρία να κάνει το 3-1 με το γκολ, όμως, να ακυρώνετε καθώς ο βοηθός υπέδειξε τη σκόρερ σε θέση οφσάιντ.

Στην επανάληψη η ομάδα της Γλυφάδας μπήκε δυνατά μέσα στο γήπεδο και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας, αφού έφτασε στην ισοφάριση. Συγκεκριμένα, στο 60'η Κατσαΐτη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Κανιάκα «γράφοντας» το τελικό 2-2 στο «ΕΑΚ Βόλου».

ΒΟΛΟΣ: Κανιάκα, Γουγούση, Ζήγρα, Μπαλαμούτη (59' Αλεξοπούλου), Γκαλ, Πλιασά (65' Παρασκευοπούλου), Τραΐκοβιτς, Τσιρδάνη, Δημητρίου (75' Πελεκούδα), Γιοβάνοβιτς , Μαλισιώρα.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: Πελετίδου, Ντούσκα, Φώτη, Δούκα, Παπακώστα, Κακαμπούκη, Κατσαΐτη, Καλλιστή (75' Γαργαρέτα), Μοσχοφίδου, Τζάνη, Κοσόβα (83' Μακρή).

Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Στόχος μας είναι να κερδίσουμε»
Euroleague: Η απάντηση για τις διαιτησίες στα Game 3 των Παναθηναϊκού AKTOR και Ολυμπιακού
ΑΕΚ: Ο Ζίνι υποβλήθηκε σε επέμβαση στους κοιλιακούς