«Τεσσάρα» για Βελέζ στο Μπάνφιλντ

Η κάτοχος του τίτλου της Clausura, Βελέζ Σάρσφιλντ, θριάμβευσε με 4-0 στην έδρα της Μπάνφιλντ στην δεύτερη αγωνιστική της φετινής Clausura.

Η άμυνα της Μπάνφιλντ ήταν εξαιρετικά ασταθής και οι επιθετικοί της Βελέζ εκμεταλλεύτηκαν την ευκαιρία. Δεν έμειναν σε μία απλή νίκη, αλλά πέτυχαν τέσσερα γκολ και σκόρπισαν... τρόμο στους ανταγωνιστές τους στο αργεντίνικο πρωτάθλημα,

Το σκορ άνοιξε στο 32ο λεπτό με γκολ του Φεντερίκο Ινσούα. Στο 40ό λεπτό, ο Σεμπάστιαν Ντομίνγκεζ διαμόρφωσε το 2-0. Ο αγώνας... τελείωσε στο 47ο λεπτό, όταν ο Μάουρο Ιβάν Ομπόλο σημείωσε το 3-0 και η νίκη πήρε ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις με το 4-0 του Ιβάν Μπέλα στο 85ο λεπτό. Στο μεταξύ, στο 57ο λεπτό, ο Ρομπέρτο Σεμπαστιάν Μπρουμ της Μπάνφιλντ αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Έτσι η Βελέζ συμπλήρωσε τέσσερις βαθμούς στην Clausura. Από την πλευρά της, η Μπάνφιλντ συμπλήρωσε παθητικό επτά τερμάτων, χωρίς να έχει σημειώσει γκολ και χωρίς να έχει πάρει κάποιο βαθμό.

Μπάνφιλντ: Λουτσέτι, Μπουσταμάντε, Αλάγιες, Ταγκλιάφικο, Ντος Σάντος, Ελούσανς (46' Μπαρμπάρο), Μπρουμ, Γκόμεζ (76' Ασεβέδο), Ρόχας, Φερέιρα, Τσάβεζ (62' Κουιντέρος).
Βελέζ Σάρσφιλντ: Μπαροβέρο, Πάπα, Κουμπέρο, Ορτίζ, Ντομίνγκεζ, Ζαπάτα (58' Καμπράλ), Ινσούα (71' Μπέλα), Φερνάντεζ (75' Βελάσκεζ), Κέρο, Ομπόλο, Μαρντίνεζ.

Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες