Συνεχίζει η Μαρίτιμο

Την θετική της πορεία στις τελευταίες αγωνιστικές πιστοποίησε η Μαρίτιμο επικρατώντας με 3-1 στην έδρα της Ρίο Άβε.

Το παραπάνω ματς άνοιξε το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος. Η Ρίο Άβε κατάφερε μονάχα να μειώσει σε 2-1 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά υποτάχθηκε  γενικότερα στις ορέξεις των φιλοξενούμενων.

Αυτοί άνοιξαν το σκορ στο τέταρτο λεπτό με τον Ντανίλο Ντίας. Μάλιστα, ο 26χρονος Βραζιλιάνος επιθετικός διπλασίασε τα τέρματα του και διαμόρφωσε το 2-0 στο 18ο λεπτό.

Στο 42ο λεπτό, ο Μπρούνο Μπράγκα μείωσε σε 2-1 και έδωσε άλλη διάσταση στο δεύτερο ημίχρονο. Εντούτοις, ο Ζοάο Γκιλέρμε οριστικοποίησε το «τρίποντο» της ομάδας του με πέναλτι στο 88ο λεπτό.

Δείτε το υπόλοιπο πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής και την βαθμολογία του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Ρίο Άβε: Χουάντερσον, Πίντο, Γκασπάρ, Μοντέιρο, Βίλας, Αλσενάτ, Μέντες (70' Άτσου), Ντε Σόουζα (28' Μπράγκα), Γκόμες, Γιαζάλδε, Τομάς (75' Ανσέλμο).
Μαρίτιμο: Πεντσάνια, Μπρίγκελ, Γκιλέρμε, Ρόμπεργκε, Μπεν Ασούρ (78' Λουίζ), Όλιμ, Σόουζα, Μιράντα, Χέλντον (59' Πούγκα), Σάμι, Ντίας (86' Ρόμπσον).

Super League: Ολυμπιακός, Άρης, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός για το τρόπαιο| Δείτε LIVE τα «αστέρια» του αύριο
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός AKTOR και ΑΕΚ – Ολυμπιακός
«Ασπίδα» Μελισσανίδη σε Αλμέιδα, «καμικάζι» Κόντης: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four