Κι όμως, χάνει ακόμα και η Πόρτο...

Την ήττα για πρώτη φορά έπειτα από δύο χρόνια (!) και μετά 55 συνεχόμενους αγώνες για το πορτογαλικό πρωτάθλημα, γνώρισε χθες (29/1) βράδυ η Πόρτο από την Ζιλ Βιθέντε με σκορ 3-1.

Οι «δράκοι» του Βίτορ Περέιρα ηττήθηκαν με 3-1 και πλέον βρίσκονται πέντε βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Μπενφίκα (σ.σ. επικράτησε νωρίτερα με 2-1 της Φεϊρένσε) στη «μάχη» για την κατάκτηση του φετινού τίτλου στη Liga Sagres.

Η Ζιλ Βιθέντε προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο 45λεπτο, χάρη σε τέρματα του Κλαούντιο (15’ και 45’πέναλτι) και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 νωρίς στο β’ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 52’ με τον Κούνια.

Το μόνο που κατάφερε η - πρωταθλήτρια και κάτοχος του Europa League - Πόρτο ήταν να μειώσει με τον Βαρέλα στο 77’ στο τελικό 3-1, το οποίο ενδεχομένως να στοιχήσει στο τέλος της σεζόν ακόμα και τον τίτλο στους «δράκους»!..

Ολυμπιακοί Αγώνες: Εκτός από το μεγάλο «ραντεβού» ο Μάτι Λι