Γρεβενά Αεράτα-Νάουσα 0-4

Έναν πόντο μακριά από την κορυφή βρέθηκε η Νάουσα που νίκησε 4-0 τα Αεράτα στα Γρεβενά, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 9ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου.

Οι «γαλάζιοι» δεν άφησαν περιθώρια στα Αεράτα και πήραν ένα σημαντικό «τρίποντο» που  σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Ακαδημίας Πλαταμώνα με τον Κάστορα, τους φέρνει σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.

Η Νάουσα προηγήθηκε στο 10’ με τον Παυλίδη, ύστερα από σέντρα του Πασιαλή. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ισορροπήσουν το παιχνίδι, αλλά στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου δέχτηκαν ακόμη δύο γκολ. Στο 42’ ο Βλαχοδήμος με σουτ σημείωσε το 0-2, ενώ στο 45’ ο Πασχάλης Αργυρίου έδωσε απόσταση ασφαλείας στη Νάουσα, κάνοντας το 0-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, ενώ άρχισε να χιονίζει ελαφρά στα Γρεβενά. Στο 55’ ο Πασχάλης Αργυρίου πέτυχε το 0-4 που ήταν και το τελικό σκορ, καθώς το τελευταίο ημίωρο του αγώνα είχε διαδικαστικό χαρακτήρα.

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ: Βίδρας (65’ Παπατσάνης), Δημητριάδης, Λάλλος Π., Λάλλος Θ., Νασιόπουλος, Ιωαννίδης, Ιττης, Στεργιόπουλος, Παπακώστας (65’ Κοτενίδης), Ντινόπουλος (60’ Δημόπουλος Δ.), Καραγιάννης

ΝΑΟΥΣΑ: Παπαδόπουλος, Τσίλης, Αργυρίου Γ. (83’ Τούφας), Πέικος, Παυλίδης (70’ Καραλιόπουλος), Πίττος, Πασιαλής, Αργυρίου Π, Πετρίδης, Βλαχοδήμος (90’ Ευθυμιάδης), Περηφανόπουλος

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Γκραν Πρι της Formula 1 και ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο
Λιονέλ Μέσι: Μαγική εμφάνιση με 5 ασίστ και 1 γκολ σε ένα ημίχρονο (vids)
NBA: Break στο Ντένβερ η Μινεσότα με «ιπτάμενο» Άντονι Έντουαρντς (vid)