Δάφνη Ερυθρών-Δήλεσι 4-0

Πολύ εύκολη νίκη με 4-0 πέτυχε η Δάφνη Ερυθρών, αλλά η επιτυχία επισκιάστηκε από το έμφραγμα του προέδρου της.

Η κυριαρχία της Δάφνης στον αγωνιστικό χώρο μεταφράστηκε σε γκολ μονάχα στο δεύτερο ημίχρονο, αφού στο πρώτο οι γηπεδούχοι αρκέστηκαν στα δοκάρια (Λεοντής στο 3’ και Μήτρου στο 28’). Μάλιστα, η Δάφνη διατήρησε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αν και αποβλήθηκε ο Λεοντής στο 35’.

Το σκορ άνοιξε στο 48’ με τον Τσαλμά και μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα ο Πλαβούκος πέτυχε το 2-0. Στο 63’ έμειναν με δέκα παίκτες και οι φιλοξενούμενοι, καθώς αποβλήθηκε ο Μπουρλάς με δεύτερη κίτρινη. Στην συνέχεια ο Πλαβούκος σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ (70’) και ο Μακρής έγραψε το τελικό αποτέλεσμα στο 80ο λεπτό.

Δάφνη Ερυθρών: Βασιλείου, Κουτσοδήμος, Τσατσαρώνης, Μάγκας, Κώνστας, Πλαβούκος, Τσαλμάς (65’ Χρυσικός), Λιώρης, Λεοντής, Μήτρου (69’ Μακρής), Τσαούσης (46’ Σιδέρης).

Δήλεσι: Κέμπας, Κέντρο, Μπουγάς, Πάυλου, Ιωσήπου, Μπούρλας, Γκουμπουλής Χ., Πελώνης, Γκουμπουλής Α. (65’ Ζάρκος), Γιώτης (65’ Βόλης), Ζώκος.

Ως πότε μπορούν να κάνουν διακοπές όσοι πήραν επιταγές κοινωνικού τουρισμού για το 2023
Premier League: Συνέχεια στο… μαρτύριο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Serie A: Βήμα Champions League η Αταλάντα
Ολυμπιακός: Πονοκέφαλος με Ορτέγκα ενόψει Άστον Βίλα