Εύκολη νίκη για Οδυσσέα

Τη νίκη με 5-1 πήρε ο Οδυσσέας Γλυφάδας απέναντι στην Καβάλα 86’, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενες παρατάχθηκαν στο γήπεδο με 10 παίκτριες, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να ανταποκριθούν στην πίεση και την υπεροχή των γηπεδούχων.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχες άνοιξαν το σκορ στο 20’ με την Καλλιστή, ενώ η απάντηση από τις φιλοξενούμενες ήρθε στο 25’, με τη Χατζηνίκου να κάνει το 1-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 35’ ο Οδυσσέας έχοντας εύκολο έργο σκόραρε ακόμα ένα γκολ, με την Κακαμπούκη να στέλνει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το 2-1.

Στην επανάληψη, ο Οδυσσέας έχοντας αρκετές ευκαιρίες σκόραρε ακόμα τρία γκολ, με τη Γραουνίδου να μην μπορεί να αντέξει τη συνεχή πίεση των γηπεδούχων, με τις Φώτη στο 60’, την Μπαροτσάκη στο 80’ και τη Μακρή στο 82’ να διαμορφώνουν το τελικό 5-1.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: Πελετίδου, Τούσκα, Λάμπρου (75’ Παπαδοπούλου), Δούκα, Κοσόβα, Κακαμπούκη, Τζάνη (80’ Στεφάτου), Καλλιστή, Μακρή, Γαργαρέτα (78’ Μπαροτσάκη), Φώτη.

ΚΑΒΑΛΑ 86’: Γραουνίδου, Κουπετσίδου, Κουντουρογιάννη, Πολιτίδη, Τριανταφυλλίδου, Σουκρή, Αρσενίου, Χατζηνίκου, Κουπετσίδου Β., Βασιλειάδου.

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό