Ρέγια: «Αποκτήσαμε αυτοπεποίθηση»

Στις... ειδικές δυνατότητες της Λάτσιο στάθηκε ο Έντι Ρέγια ύστερα από την νίκη της ομάδας του με 3-2 σε βάρος της Βερόνα.

Ο εντός έδρας αγώνας πρόσφερε την πρόκριση των «πρωτευουσιάνων» στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ιταλίας, οπότε σε κάθε περίπτωση είναι σημαντική. Μάλιστα, οι Λατσιάλι δέχθηκαν την ισοφάριση σε 2-2 από το υπέρ τους 2-0, αλλά ξεπέρασαν το εμπόδιο της Βερόνα στο τελευταίο λεπτό και ο Ρέγια σχολιάζει σχετικά:

«Είναι πολύ σημαντική νίκη, επειδή δουλέψαμε απρόσμενα σκληρά απέναντι στην Βερόνα, η οποία έχει καλή ομάδα. Κάναμε λάθη, τα οποία δεν πρέπει να επαναλάβουμε. Ένα από αυτά είναι πως επιτρέψαμε στην Βερόνα να ισορροπήσει το παιχνίδι.

Η νίκη στο τελευταίο λεπτό μας προσφέρει αυτοπεποίθηση για το μέλλον. Στο πρώτο ημίχρονο και στα τελευταία λεπτά οι ποδοσφαιριστές τα έδωσαν όλα, αν και δεν ήταν στην καλύτερη δυνατή κατάσταση».

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»