Επικράτησαν τα Μετέωρα

Τη νίκη με 4-1 πήραν τα Μετέωρα κόντρα στις Αμαζόνες Καλυβίων στο πλαίσιο της 5 ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχες, φανερά ανώτερες από το πρώτο λεπτό του αγώνα, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 9’ με την Ντόκου, η οποία με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Μαγκούτη.

Στο 41’ η Σακελάρη από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 2-0 και λίγα λεπτά αργότερα στο 46’ η Ντόκου σκόραρε το δεύτερο προσωπικό της γκολ στον αγώνα. Στο 54’ οι Αμαζόνες κατάφεραν να απαντήσουν με την Παπαδοπούλου η οποία μείωσε σε 3-1. Η τελική απάντηση ήρθε από τα Μετέωρα στο 63’ με την Σακελάρη η οποία «έγραψε» το τελικό 4-1 για τις γηπεδούχες.

ΜΕΤΕΩΡΑ: Μπούρα, Μπλούτσου, Τασούλα, Καπρίτσα, Πούλιου, Ντόκου, Ζαμπουρίδου, Νικολάου (85’ Μπαταλογιάννη), Λαγούδη (86’ Κατσούρα), Γιουβρή (80’ Νέστορα), Σακελάρη.

ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ: Μαγκούτη, Σίσκου, Ράκου (75’ Τζιουβάρα), Κανάλη, Παπαδοπούλου, Καλατζή, Οικονόμου, Μητσογιάννη (81’ Μαργαρίτη), Μαργαρίτη, Καραλή, Ματζιόρου (87’ Βερβέρα).

ΑΕΚ: Πάνω 3.000 επισκέπτες την πρώτη εβδομάδα στο Μουσείο Ιστορίας