Τον… φρέναρε μετά από τέσσερα χρόνια ο Οδυσσέας

Την ήττα ύστερα από τέσσερα συνεχόμενα χρόνια, με 3-1, γνώρισε ο ΠΑΟΚ κόντρα στον Οδυσσέα Γλυφάδας στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχες κατάφεραν να… σπάσουν το συνεχόμενο σερί των τεσσάρων αήττητων ετών του πρωταθλητή ΠΑΟΚ, δείχνοντας το καλό τους πρόσωπο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα κατάφεραν να κυριαρχήσουν χωρίς να αφήσουν περιθώριο στον ΠΑΟΚ να αντιδράσει. Στο πρώτο κιόλας λεπτό της αναμέτρησης η Τζάνη σκόραρε το πρώτο γκολ του αγώνα, κάνοντας πιο δύσκολο το έργο της  ομάδας της Θεσσαλονίκης. Οι γηπεδούχες στη συνέχεια του ημιχρόνου, έχοντας το… πάνω χέρι στον αγώνα, δεν κατάφεραν να σκοράρουν κάποιο άλλο τέρμα, παρά τις χαμένες ευκαιρίες που είχαν, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να βρεθούν στα αποδυτήρια με το 1-0.

Στη συνέχεια και στο 66’ ο Οδυσσέας έμεινε με δέκα παίκτριες καθώς η Παπακώστα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη. Στο 67΄η Γαργαρέτα έστειλε για ακόμα μία φορά την μπάλα στα δίχτυα της Παπακωνσταντίνου, κάνοντας το 2-0. Στο 71’ η Παντελειάδου έδωσε την απάντηση στις γηπεδούχες μειώνοντας σε 2-1, κάτι το οποίο δεν ήταν αρκετό, καθώς η Μοσχοφίδου ένα λεπτό αργότερα, στο 72’, «κλείδωσε» τη νίκη για τον Οδυσσέα Γλυφάδας,  κάνοντας το 3-1.

Στο 75’ ο Οδυσσέας Γλυφάδας πέτυχε γκολ με την Τζάνη, με το διαιτητή, όμως, να το ακυρώνει ως οφσάιντ.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: Πελετίδου, Τζάνη (92’ Παπαϊωάννου), Ντούσκα, Δούκα, Παπακώστα, Καλλιστή, Γαργαρέτα (76’ Κοσόβα) , Κακαμπούκη, Κατσαΐτη, Μπαροτσάκη, Κεφάκη.

ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Μουρατίδου E., Αρβανιτάκη (46’ Δημητρίου), Σπύρου, Γκατζογιάννη, Αρβανιτάκη, Βλασιάδου, Χατζηγιαννίδου, Φιλιππίδου, Μουρατίδου M.(56’ Παράσχου), Παντελειάδου.

Παναθηναϊκός AKTOR: Τώρα... μιλάει το ΟΑΚΑ - Κυκλοφόρησαν και εξαφανίζονται τα εισιτήρια του Game 5
Euroleague: Ανακοινώθηκαν οι ημέρες και οι ώρες των Game 5 για Παναθηναϊκό AKTOR και Ολυμπιακό
Ολυμπιακός: Αποθέωση στο «Ελ. Βενιζέλος» μετά το θρίαμβο με Άστον Βίλα - «Φέρτε μας το ευρωπαϊκό»
NBA: Τέλος η σεζόν για Μπακς - Αποκλεισμός από τους Πέισερς