Αγία Παρασκευή – Φωστήρας 1-3

«Ουραγός» στη βαθμολογία παρέμεινε η Αγία Παρασκευή μετά την ήττα που γνώρισε από το Φωστήρα με 3-1.

Ο Φωστήρας κατόρθωσε να προηγηθεί στο σκορ με 1-0 στο 24’ με τον Τερζή, σκορ το οποίο δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο 58’ ο Βαμβακέρης ισοφάρισε σε 1-1 για την Αγία Παρασκευή, ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να κάνουν την πλήρη ανατροπή.

Στο 66’ ο Ντεντόπουλος έκανε το 1-2 δίνοντας το προβάδισμα στο Φωστήρα, ενώ τη σημαντική εκτός έδρας νίκη για το Φωστήρα «σφράγισε» ο Πετρίτσης στο 81’, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Ντούσης, Λαμπρινάκος, Μεϊμάρογλου, Δελάρδας, Μιχελής, Βαμβακερής, Λεπτάκης (32' Τζίτζης), Καράτζαλος (46' Δημητρίου), Ζυγούρης, Γκουντελίτσας, Μιχαλάρης (52' λ. τρ. Τσοχαντάρης).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπόκος, Κόπελας, Τασουλής, Μπούκουρης, Τερζής, Χοτζάι (65' Πετρίτσης), Χίσος (83' Κατσάνης), Τζαναβάρας, Ντεντόπουλος, Δωροβίνης, Τσοπανάκος (72' Τσύμπας).

Απόλλων Σμύρνης: Ο τελικός των… τελικών με Ξάνθη