ΠΑΟΚ Γιαννιτσών-Καλλικράτεια 0-0

Σε ένα παιχνίδι με λιγοστές φάσεις και κακό θέαμα, ΠΑΟΚ Γιαννιτσών και Καλλικράτεια έμειναν στο 0-0.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες ταλαιπώρησαν την μπάλα στον χώρο στο κέντρου, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, η εικόνα δεν άλλαξε. Στα τελευταία λεπτά ανέβηκαν λίγο οι… σφυγμοί όταν σουτ του Καλαϊτζή κατέληξε κόρνερ στο 90’. Στις καθυστερήσεις, κεφαλιά του Λεονταρά της Καλλικράτειας απέκρουσε ο Πόπης, ενώ στην επόμενη φάση ο Χαρμάνας των γηπεδούχων έκανε το σουτ για να διώξει ο Ζυρίνογλου σε κόρνερ.

ΠΑΟΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Πόπης, Καλιτζής, Γρηγοριάδης, Κάζογλου, Τσάλμας, Γκογκολούδης, Χαλεπούδης (67’ Κηλίκης), Καμπάνης, Στεφανίδης, Σιδηρόπουλος (75’ Καλαϊτζής), Χαρμάνας.

ΝΕΑ ΚΑΛΙΚΡΑΤΕΙΑ: Ζυρίνογλου, Ταίγκας, Κατζόγλου, Κάρτας, Κατσαμακίδης (15’ Χρυσοχονίδης), Σταθώρης (65´ Λεονταράς), Αποστόλου, Μιχαηλίδης, Πολύζος, Ζαχαριάδης (90’ Τοπουσδίδης), Γεροθανάσης.

Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι