ΑΕ Ποντίων Ευμοίρου-Ορφέας Ελευθερούπολης 2-2

Τον πρώτο της βαθμό κατάφερε να πάρει η ΑΕ Ποντίων Ευμοίρου, η οποία ισοφάρισε στο τέλος σε 2-2 τον Ορφέα Ελευθερούπολης.

Η ομάδα της Καβάλας προηγήθηκε στο 40’ κάνοντας το 0-1 με τον Γ. Παπαδόπουλο, σκορ που διατηρήθηκε ως το τέλος του ημιχρόνου. Οι Ξανθιώτες απάντησαν στο 64’ ισοφαρίζοντας με εύστοχο πέναλτι του Δεσύλλα σε 1-1. Στο 75’ με πλασέ ο Γιαλαμής έδωσε και πάλι το προβάδισμα στο σκορ (1-2) στον Ορφέα. Κι ενώ όλα έδειχναν πως αυτό θα είναι το τελικό αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, με πλασέ του Ευθυμιάδη.

ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΕΥΜΟΙΡΟΥ: Στελλίου, Τζομιάδης Ε. (66’ Ταχτσίδης Ι.), Μπουλγκούρας, Αραβίδης, Τζομιάδης Φ., Ευθυμιάδης, Μικελάντζε (72’ Μωυσίδης), Γκαγκαϊδης (62’ Ηλιάδης), Βασιλειάδης, Δεσύλλας, Ταχτσίδης Γ.

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ: Καραβελίδης, Νάκου, Σεμερτζίδης, Σταματόπουλος, Χριστοδουλίδης, Μπαμπατζάνης, Βλάχος, Παπαδόπουλος (89 Πολυχρονιάδης), Χατζηβασιλειάδης (60 Ελευθεριάδης), Τσιμπλίδης (88 Χαραλαμπίδης), Γιαλαμής.

Το ESPN αποθεώνει το ΟΑΚΑ και τους φιλάθλους του Παναθηναϊκού (vid)
Ο Ερντογάν παρακολούθησε τον Παναθηναϊκό AKTOR κι επικοινώνησε με τον Αταμάν για συγχαρητήρια
Ρώμη: Προπονήθηκε με τον Ράφα Ναδάλ ο Στέφανος Τσιτσιπάς (vids)