Ελλάς Ποντίων – Αιολικός 1-1

Ισόπαλο με 1-1 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Ελλάδας Ποντίων με τον Αιολικό για την 3η αγωνιστική της Δ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 20’ έχασαν σημαντική ευκαιρία για να προηγηθούν, καθώς κέρδισαν πέναλτι, ωστόσο, ο Δρυμούσης δεν ήταν ψύχραιμος από τα 11 βήματα και έστειλε τη μπάλα άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 47’ με τον Μίχο και μάλιστα τα πράγματα έδειχναν πιο… εύκολα, καθώς στο 64’ οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε ο Ταμπάκης.

Ωστόσο, η Ελλάδα κατάφερε πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σιδηρόπουλο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παπαγεωργίου (Αθηνών).

ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Λυκούρης, Τζανάκης, Τσοπανάς, Σιδηρόπουλος Σ., Χαλκίδης, Καφαλίδης (85' Ματζουράνης), Δικαιόπουλος, Φλέγκας (66' Αγγελωνίτης), Ταμπάκης, Μαυράκης (55' Κολοφώτης), Δρυμούσης.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Καλαϊτζίδης, Αγιακάτσικας, Βούρος, Καπταγιάννης, Αποστολίδης, Μίχος, Βουργουτζής Π. (70' Καδής), Διονυσάτος, Κάρδαρης, Δελόλμας (92' Ντζιμάνης), Μιχαλάκης (60' Παπαδόπουλος).

Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν