Ήττα στις... λεπτομέρειες! (photos)

Την ήττα με 1-2 γνώρισε ο Άρης που υποδέχτηκε τις Ελπίδες Καρδίτσας για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Ηλία Μακρίδη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι επιβάλλοντας το ρυθμό της με αποτέλεσμα να περάσει μπροστά στο σκορ στο 12ο λεπτό από ωραία εκτέλεση φάουλ της Κηπουρού. Η Καρδίτσα προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι και λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου έφερε το ματς στα ίσα στο 42' με ένα γκολ που χρήζει περαιτέρω ανάλυσης, καθώς η πλευρά των φιλοξενουμένων το χρεώνει στη Στρατένοβιτς, ενώ αντίθετα οι «κίτρινοι» το χρεώνουν ως αυτογκόλ της Γρηγοριάδου.

Με αυτό το τέρμα η Καρδίτσα μπήκε στο παιχνίδι, ωστόσο ο Άρης είχε και πάλι την κατοχή και έδειξε να κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα από τον αντίπαλο. Μια κακή στιγμή όμως για την ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν και αυτή που έκρινε το τελικό αποτέλεσμα, καθώς στο 85' ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι υπέρ της Καρδίτσας, το οποίο προήλθε από το χέρι της αρχηγού του Άρη, Ελευθερίας Κολλήγα. Η παίκτρια αποβλήθηκε από τον αγώνα, ενώ η προσπάθειά της να εξηγήσει στον διαιτητή ότι το χέρι ήταν ακούσιο, έπεσε στο κενό. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα η Κόγγουλη, η οποία διαμόρφωσε και το τελικό 1-2 υπέρ της Καρδίτσας.

Άρης: Κανδιάνου, Λαγουμτζή, Κωνσταντίνου (76` Γκόγκα), Γρηγοριάδου, Χουτουριάδου (50` Τσακαλίδου), Κολλήγα, Ματαντζή, Μήτκου, Καρκατζίνου, Παπαδοπούλου (83` Τσιλιφίκα), Κηπουρού.

Ελπίδες Καρδίτσας: Χατζηλαζάρου, Αλεξίου, Καλλιάρα, Καλογεροπούλου, Ρήγα, Σίμου, Γεραγώρη, Ζντράνκοβιτς, Πάσχου, Κόγγουλη, Στρατένοβιτς.

ΟΠΑΠ Forward: Ψήφος εμπιστοσύνης στη γυναικεία επιχειρηματικότητα
Παναθηναϊκός AKTOR: Θα θυμίζει Euroleague το ΟΑΚΑ για το ματς με το Περιστέρι!
Δικαίωση 10 εκατομμυρίων ευρώ για τον Κριστιάνο Ρονάλντο
Αυστραλία: Εκτός κινδύνου ο 21χρονος ποδοσφαιριστής που κατέρρευσε στην προπόνηση