Ένα ήταν αρκετό για τον Οδυσσέα

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Α' κατηγορία του γυναικείου πρωταθλήματος ο Οδυσσέας κόντρα στην Καλλιθέα με 1-0.

Η ομάδα της Γλυφάδας, έχοντας την κατοχή της μπάλας από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0.

Ο Οδυσσέας είχε αρκετές χαμένες ευκαιρίες και στα δυο ημίχρονα. Το γκολ της νίκης σκόραρε η Κόσοβα στο 60', ενώ «μελανό» σημείο του αγώνα αποτέλεσαν οι δύο τραυματισμοί των παικτριών του Οδυσσέα.

Αρχικά, η Σουμελίδου σε μια φάση του αγώνα τραυματίστηκε με αποτέλεσμα αυτή την ώρα να βρίσκεται στο «Metropolitan» για τη διάγνωση της σοβαρότητας του τραυματισμού της και η Καλαντίδου, η οποία έπαθε διάστρεμμα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι άνθρωποι του Οδυσσέα θέλησαν να ευχαριστήσουν τους διαιτητές του αγώνα για τη σωστή τους αντιμετώπιση.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: Πελετίδου, Φώτη, Σουμελίδου (70’ Γαργαρέτα), Δούκα, Παπακώστα, Ντζάνη, Μοσχοφίδου, Καλλιστή, Θωμοπούλου (80’ Ντούσκα), Κατσαϊτη, Μπαροτσάκη (60’ Κοσόβα).

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Καλλαντίδη,(45’ Χρυσογωνίδου), Φαίου, Ζουμπουλάκη, Μελλισσού (75΄Θεοδωρίδου), Μαρινάκη, Νικολάου, Πλιτά, Σαχινίδου, Μιχαλακίδη, Κοντομίχη, Κοντραφούρη.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook κάντε LIKE στο Οnsports πατώντας ΕΔΩ